Budowa perkusji

Perkusja jest jednym z najważniejszych instrumentów wykorzystywanych przez muzyków rockowych czy heavy metalowych. Ciężko wyobrazić sobie największe gwiazdy rocka wykonujące swoje przeboje bez jej charakterystycznego dźwięku. Perkusja jest to zestaw instrumentów muzycznych połączonych w jedną całość. W zależności od potrzeb można ją odpowiednio modyfikować, dostosowując do potrzeb konkretnego perkusisty. Najczęściej używanymi elementami perkusji są bęben wielki, werbel, floor tom, tom-tom, hi-hat, ride oraz crash. Ciekawą funkcję pełnią w perkusji talerze perkusyjne.

Rodzaje talerzy perkusyjnych

talerze muzyczne w perkusjiMuzyczne talerze – https://drumcenter.pl/pol_m_Talerze-perkusyjne-104.html dzielimy według kilku różnych kategorii to jest: według materiału z jakiego są wykonane, sposobu ich produkcji, ze względu na ich grubość oraz ze względu na ich budowę. Przy przygotowywaniu zestawu perkusyjnego najważniejszy jest rodzaj samego talerza. Dzielimy je na następujące: ride, hi-hat, crash, china oraz splash. Przyporządkowanie do odpowiedniej kategorii talerzy zależy od ich wielkości oraz kształtu. Pod względem grubości dzielimy talerze muzyczne na następujące: paperthin, thin, medium thin, medium, medium heavy oraz heavy. Grubość talerzy zasadniczo wpływa na dźwięk jaki wydają. Dodatkowo talerze dzielimy według materiału, z którego są wykonane (mosiądz bądź brąz), a także według tego czy zostały wykonane ręcznie czy też maszynowo.

Inne instrumenty w zestawie perkusyjnym

Zestawy perkusyjne poza talerzami muzycznymi są wyposażone również w inne elementy. Równie ważne jak talerze w perkusji są bębny. Dzielimy je na następujące instrumenty: rototom, timbales oktoban, piccolo lub naciąg. Dodatkowo w zależności od potrzeb, zestaw perkusyjny może być wyposażony w tamburyn, chimes bądź dzwonek.

Każda perkusja jest nieco inna. Wyposaża się je w elementy charakterystyczne dla danego stylu muzycznego w jakim jest wykorzystywana oraz w zależności od preferencji używającego jej perkusisty.

Comments are closed.