Czym jest afrykański instrument djembe?

Bęben jest bardzo starym i powszechnie używanym instrumentem muzycznym. Nie każdy jednak wie o tym, że rodzajów bębnów jest całe mnóstwo. Wśród nich są również egzemplarze bardzo egzotyczne, rodem z Afryki jak i innych kontynentów. Mowa tu przede wszystkim o djembe.

Instrument dla każdego

bęben djembe prosto z AfrykiWarto zwrócić uwagę na to, że djembe to instrument, na którym grać może każdy, gdyż jest to wyjątkowo proste. Wystarczą dwie dłonie lub też nawet jedna, aby wydobyć z djembe jakiś ciekawy dźwięk. Niepotrzebne są również nuty, wystarczy grać to co się czuje.

Niemniej jednak, istnieją również muzycy specjalizujący się w grze na djembe, którzy oczywiście korzystają z nut. Grają oni, można powiedzieć, zawodowo. Ponadto, również coraz więcej tradycyjnych zespołów decyduje się na wprowadzanie takich instrumentów jak właśnie djembe ze sklepu drumcenter.pl.

Gdzie i jak kupić djembe?

Pozornie instrument ten wydaje się zupełnie nieskomplikowany. Wydawać by się więc mogło, że nie jest zbytnio istotne jaki model się kupi. Okazuje się jednak, że jest to bardzo błędne myślenie. Rzecz w tym, że tylko na pierwszy rzut oka poszczególne modele zupełnie się między sobą nie różnią. Tak naprawdę każde djembe jest nieco inne. Ponadto, na rynku jest całe mnóstwo nic nie wartych podróbek. Jeśli amator chce kupić djembe bardzo możliwe, że da się nabrać i kupi podróbkę, z której nie będzie miał większego pożytku.

Podrabianie bębna afrykańskiego niestety nie jest zbyt trudne. Polega ono na zastępowaniu droższych materiałów tańszymi. Chodzi tu zwłaszcza o membranę, która w każdym bębnie jest zdecydowanie najważniejszym elementem, decydującym o jakości dźwięku.