Jak rozpocząć przygodę z gitarą?

Gra na instrumencie muzycznym jest marzeniem wielu młodych ludzi. I pomimo iż początkowo może się ona wydawać czarną magią to w praktyce okazuje się, że dla większości ludzi jest ona łatwo osiągalna. Jednak aby być dobrym muzykiem nie wystarczy sam talent, potrzeba także poświęcenie ogromnej ilości czasu na ćwiczenia.

Co na początek?

metronom pomocny przy nauce gry na gitarzeNajważniejszym krokiem na drodze do nauki gry na każdym instrumencie, jest jego zakup. Oczywiście należy go poprzedzić analizą, na jakim instrumencie pragniemy grać, a także jaki instrument będzie najlepszy. Oczywiście nie warto na pierwszy instrument wydawać ogromnych pieniędzy, dopóki nie nauczymy się podstaw i nie upewnimy czy to jest na pewno to czemu chcemy poświęcać ogromne ilości czasu. Dobrze jest się także skonsultować z profesjonalistą, który może nam na początku drogi do gry na gitarze podpowiedzieć co jest istotne i na co zwrócić uwagę przy zakupie instrumentu. Poza samym instrumentem należy zaopatrzyć się w kilka innych akcesoriów, które pozwolą nam szybko opanować podstawy. Jednym z takich urządzeń jest metronom. W świecie muzyków funkcjonuje powiedzenie, iż „lepiej ćwiczyć 10 minut z metronomem niż godzinę bez”.

Czy jest mi potrzebny metronom?

Wydaje się, iż każda osoba będąca na początku kariery gitarzysty będzie potrzebowała skorzystać z niego aby wyrobić w sobie nawyki i złapać rytm. Profesjonalni gitarzyści doskonale czują tempo i wiedzą, w którym miejscu utworu się znajdują. Aby nauczyć się grać płynnie i równo niezbędne będzie więc skorzystanie z metronomu. Jest to urządzenie, które głośnym tyknięciem wyznacza nam tempo. Tempo jest określone dla każdego utworu muzycznego. Metronom (https://drumcenter.pl/pol_m_Metronomy-i-automaty-396.html) pozwala osobom uczącym się gry na instrumencie skupić się na innych aspektach jednocześnie zachowując odpowiednie tempo. Obecnie coraz częściej zastępowany jest on elektroniczną wersją dostępną także w Internecie.

Posiadając taki zestaw, każdy może rozpocząć swoją drogę do alei sław muzyki.

Comments are closed.