Tama na początek

W życiu każdego młodego muzyka, również perkusisty, przychodzi moment, kiedy podejmuje on decyzję o zakupie pierwszego własnego instrumentu. Wybierając pierwszy zestaw warto ustalić, jakie mamy oczekiwania i …. budżet. Pierwszy zestaw powinien być dopasowany do możliwości początkującego muzyka, aby wykorzystać w pełni potencjał instrumentu.

Pierwszy zestaw

perkusja tama dla każdego

perkusja tama

Podstawowy zestaw perkusyjny składa się z centrali, werbla, tom toma i floor toma. Brzmienie zależeć będzie m.in. od rozmiarów tomów, naciągów, strojów i drewna, z jakiego jest wykonany. Powinny znaleźć się w nim oczywiście również talerze.

Wybór na rynku jest dość spory, znanymi producentami są: PDP, Mapex, Ludwig, Pearl, DW, Tama, Yamaha. Wybierając pierwszy zestaw warto zawsze kierować się budżetem, ale również jakością sprzętu.

Tama – dobry wybór dla początkującego bębniarza

Jednym z najbardziej uznanych producentów zestawów perkusyjnych jest japońska firma Tama. Istnieje ona od 1974 roku, a jej instrumenty zyskały uznanie zawodowych muzyków.

Tama produkuje nie tylko dla profesjonalistów, ale również adeptów perkusji. Jej zestaw dla początkujących Tama Rhythm Mate stał się prawdziwym bestsellerem. Jest to kompletny zestaw zawierający statywy, stopę perkusyjną, werbel, a nawet oryginalny stołek. Do zestawu zostały dobrane mosiężne talerze renomowanej, niemieckiej firmy Mein. Kolejnym zestawem nie tylko dla początkującego, ale również średniozaawansowanego muzyka jest Imperialstar. To również zestaw kompletny, różnicą mogą być m.in. talerze wykonane z brązu.

Materiał, jakiego użyto do produkcji korpusów to drewno topoli, charakteryzujące się ciepłym brzmieniem i wyraźnym atakiem.

Zestawy Tama – https://drumcenter.pl/pol_m_Perkusje_tama-439.html nie należą do najtańszych, jednak charakteryzują się najwyższą jakością wykonania, nie ustępującą instrumentom z wyższych półek.

Comments are closed.